...
Przejdź do treści

Angażująca zabawa ze słomkami pomagająca w nauce słówek

Angażująca zabawa ze słomkami pomagająca w nauce słówek

Angażująca zabawa ze słomkami pomagająca w nauce słówek, a do tego zabawna i łącząca elementy ćwiczeń logopedycznych, czyli idealna dla dzieci z dysleksją. Do tego dodajmy ćwiczenie spostrzegawczości, świetną zabawę oraz elementy rywalizacji i mamy sposób na naukę, który będzie przyjemny i efektywny.

Nauka w domu

Nauka w domu osoby z dysleksją bywa koszmarem. Ślęczenie nad zeszytami przez długie godziny, co i tak niewiele wnosi do poszerzenia wiedzy i rozwijania pamięci długotrwałej. Wszystko wpada jakby tylko na chwilę, żeby zaraz poplątać się z przypadkową wiedzą, nawet z innej dziedziny. Niestety, tak bywa często u osób z dysleksją. Dlatego warto sięgnąć po metody, które wpłyną na emocje dziecka, a mózg będzie wręcz pragnął zapamiętywać.

To co mamy pod ręką

Najbardziej nie lubię wielkich przygotowań do nauki. Potrafią “pożreć” lwią część energii i chęci. Do tego w domowych warunkach nie mamy tych wszystkich sprzętów, które znajdują się w specjalistycznych gabinetach, ani nie pragniemy zakładać własnego kącika do przechowywania wszystkich materiałów wspomagających edukację. Dlatego warto wykorzystywać to co mamy pod ręką.

Do nauki w domu wykorzystujemy to co mamy pod ręką
W tej zabawie mamy czterech uczestników. W szkole Speaky Frog włączamy ruch do nauki, więc i tutaj nie zatrzymamy się jedynie na wykorzystaniu słomek

Reguły gry

Do tej zabawy wykorzystaj kartkę papieru i słomki, które zapewne masz w domu. Napisz słówka, których dziecko ma się nauczyć i potnij na małe kawałki (może to zrobić również dziecko). Każdy uczestnik zabawy ma swoją słomkę. Jedna z osób wypowiada słówko w języku polskim, a reszta uczestników ma za zadanie odnaleźć jego angielski odpowiednik i przenieść je za pomocą słomki na swoje miejsce. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej słówek. Nie zapomnij o sprawdzaniu poprawności i głośnym odczytaniu – jeśli to możliwe.

Mutyzm wybiórczy czy dysleksja

Brak udzielania odpowiedzi w klasie czy w domu na głos, może wynikać z różnych przyczyn. Dzieci boją się ośmieszenia, krytyki szczególnie od osób, które bardzo kochają lub liczą się z opinią tej osoby. Takie zadania jak to, sprawiają, że budujemy pewność siebie u dzieci. Pragnę zwrócić szczególną uwagę na dzieci z mutyzmem wybiórczym, które nie będą piętnowane ani pomijane podczas tej zabawy.

Jeśli chcesz pomóc dziecku z dysleksją w nauce, zachęcam do odwiedzenia tej strony oraz na INSTAGRAM gdzie na bieżąco pokazuję moją pracę z dziećmi z dysleksją, mutyzmem wybiórczym oraz w dużych grupach przedszkolnych.

Zapraszam również do SKLEPU, w którym znajdziesz e-booki do nauczania dzieci z dysleksją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.