...
Przejdź do treści

Lekcja świąteczna – Christmas lesson

Lekcja świąteczna – Christmas lesson

Lekcja świąteczna nie jest tylko po to, by przekazać dzieciakom kolejną dawkę wiedzy. Traktuję ją jako inwestycję w dobre relacje podczas zajęć, pokazania siebie – nauczyciela z innej, mniej służbowej strony oraz danie szansy na polubienie chodzenia do szkoły. Podobne podejście miałam gdy pracowałam w publicznej szkole i od tamtego czasu nic się nie zmieniło. No, może poza jednym: jeszcze bardziej je lubię.

Poniżej przedstawiam Wam aktywności podczas zajęć świątecznych, jak również zarys lekcji.

Materiały: flashcards oraz pozostałe obrazki możecie pobrać tutaj! Pamiętajcie, by obrazki do pokrywek wydrukować podwójnie!

Lekcja świąteczna – poznanie słownictwa

Na początku lekcji uczniowie zaznajomili się ze słownictwem, które towarzyszyło nam podczas całej lekcji. Dla młodszych dzieci ograniczyłam ilość słówek i starałam się pomieszać te znane z całkowicie obcymi. Zależało mi, aby nikt nie czuł się wyobcowany i miał szansę na uczestniczenie w lekcji bez obaw, że nie jest w stanie zapamiętać wszystkich słówek.

Uczniowie dopasowywali obrazki do kart a następnie graliśmy między innymi w memory (słówko – obrazek) oraz szaloną zabawę w zgarnianie kubeczków.

Lekcja świąteczna – angażujące zabawy

Kubeczki stoją na kartach. Należy jak najszybciej zgarnąć kubeczek z odpowiedniej karty.

Więcej zabaw w ruchu znajdziesz w e-booku “Zabawy kubeczkowe

Okazało się, że najwięcej frajdy sprawiła dzieciakom zabawa z użyciem pokrywek i kubeczków. Na środku ułożone zostały słówka. Pod kubeczkami znalazły się pokrywki z obrazkami. Zadanie polegało na jak najszybszym dopasowaniu obrazków do słów. To zadanie wyśmienicie zmobilizowało uczniów do zapamiętania jak największej liczby słów. Następnie wszystkie pokrywki zostały przysłonięte kubeczkami!

Christmas shooter

Christmas shooters okazały się prawdziwym hitem. Zabawka ta jest bardzo szybka do zrobienia. Zagwarantowała zabawę na całego. Wykorzystałam ją do nauki słownictwa. Ustawianie piramidy ze słówek, a następnie próba jej strącenia, obudziła w najmłodszych wojowników

Taką zabawkę można bardzo szybko wykonać samodzielnie w domu z dzieckiem. Sprawdzi się podczas świątecznych zabaw 🙂

Karta pracy i utrwalenie słówek w zdaniach

W tym roku postanowiłam skorzystać z gotowych kart pracy, dostępnych na stronie British Council. Są ładnie wykonane i w sam raz na krótką pracę w czasie szalonej lekcji.

Roll a christmas tree

Dla młodszych i jak się okazało, dla starszych również : ROLL A CHRISTMAS TREE. Dzieciaki rzucały kostką i zbierały słodycze na swoją choinkę. Bardzo przydatna gra, by ograniczyć zjadanie cukierków i by każdy czuł się równo obdarowany. Cyfry na choince odpowiadają cyfrom na kostce. Uczniowie po kolei rzucali kostką i gdy wyrzucili na przykład numerek 6, mogli na nim położyć wybrany słodycz. Jednak wyrzucając jeszcze raz numer 6, ich kolejka przepadała! Gdy zapełnili całą choinkę mogli zjeść smakołyki i wypić gorącą czekoladę 🙂

Będzie mi niezmiernie miło,

jeśli pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza lub oznaczenia mnie w SM 🙂

Wesołych Świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.