...
Przejdź do treści

In – Out czyli kreatywna, papierowa zabawka rozganiająca nudę

Kilka lat temu zwykły patyk zwyciężył w rankingu zabawek wszech czasów stworzonym przez amerykańską galerię w Rochester. O dziwo nie był to żaden zmechanizowany twór na baterię ale zwykły patyk, jaki możemy znaleźć pod stopami. A że jabłko pada niedaleko od jabłoni, to papier jest kolejnym nieodłącznym towarzyszem dziecięcych zabaw zaraz po sławiennym patyku.

Zabawki z papieru nigdy nie wyjdą z mody, tym bardziej, że mogą pełnić funkcję edukacyjną bez użycia komputera. Tworząc takie zabawki dziecko ćwiczy motorykę małą i dużą, rozwija zdolności manualne i uczy się cierpliwości.

Z moimi uczniami co jakiś czas tworzę takie zabawki, aby mogli zabrać je do domu i zapamiętali słownictwo, które ćwiczyliśmy na lekcji. W młodszych klasach skupiam się na najprostszych słówkach jak “in” i “out”. Połączenie nauki słówek z realnym przedmiotem, który jest obsługiwany przez małe rączki, przynosi niesamowite efekty.

W poście tym skupie się na samym wykonaniu zabawki interpretację pozostawiając Wam. Podpowiem tylko, że można wykorzystać ją jako na przykład jako notatnik na nowe słówka. W starszych klasach świetny rozganiacz nudy!

Poniżej szablon do pobrania:

  1. Wytnij wszystkie elementy
  2. Największą część zaprojektuj i pokoloruj według własnego pomysłu. Zrób to na stronie, na której nie ma linii
  3. Sklej najdłuższą część tak, by obrazek był na zewnątrz
  4. wklej krótszy pasek w środek “tuby”
  5. Przyklej żabkę

Daj znać, czy pomysł na zabawkę się przydał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.