...
Przejdź do treści

Jak uczyć dzieci angielskiego online, aby było to efektywne? Poznaj moje sprawdzone sposoby!

Jak uczyć dzieci angielskiego online, aby było efektywnie? Z jednej strony – to nie takie proste, by utrzymać ucznia w skupieniu przez dłuży czas w jednym miejscu. Z drugiej natomiast, gdy zajmiemy go angażującym zadaniami, godzina minie bardzo szybko.

Jak uczyć dzieci angielskiego?

Choć jestem całym sercem i rozumem za zajęciami stacjonarnymi, to zdaję sobie sprawę z potrzeb i wyzwań współczesnego świata i edukacji. Pokolenie uczniów dzisiejszej szkoły podstawowej uważa naukę online za jeden ze sposobów edukacji. Jak zatem uczyć dzieci angielskiego poprzez nowe technologie i zdalnie?

Według mnie podstawą są te oto kryteria:

  • klarowność celów lekcji
  • interakcja i zaangażowanie uczniów
  • dostępność materiałów edukacyjnych
  • jasne instrukcje i wyjaśnienia
  • dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Jeśli lekcja online zawiera powyższe elementy, to zapewne będzie udana!

Nauka angielskiego online

Skuteczność nauczania online w dużej mierze zależy od spełnionych kryteriów. Powiedzmy sobie zatem, jak je spełniać. Podstawą są, szczególnie z perspektywy ucznia, ciekawe i nienużące zadania.

Scavenger Hunt

Ta zabawa jest świetnym sposobem na aktywne zaangażowanie uczniów od pierwszych minut lekcji. Możesz powtórzyć tu różne słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne: Have you got a teddy bear in your room?/ Is there a teddy bear in your room?

Help yourself gotową planszą do wyświetlenia na Twojej lekcji.

Guess who

Ta zabawa daje wiele alternatyw. Można zagrać w nią tradycyjnie, ale można ćwiczyć wiele sytuktur gramatycznych, na przykład:

  • Is farmer wearing jeans?
  • Are you a chef?
  • Has a farmer got a dog?
  • i wiele innych
Plansz do wyświetlenia w czasie lekcji online

Zagraj z uczniem o wygraną! Kto szybciej odgadnie kim jest druga osoba wygrywa!

Alternatywą jest pozwolenie na zadanie jedynie, na przykład, pięciu pytań. Kto odgadnie w pięciu pytaniach – wygrywa!

Wszystko na jedną literę

Wybierz jedną literę. Ustaw zegar na minutę i poproś ucznia o znalezienie jak największej ilości słów na daną literę. Za każde słowo otrzymuje punkt, a za pominięte (-2) punkty.

To zadanie sprawdza się na zapoznanie ucznia z nowym słownictwem, jak również zwrócenie jego uwagi na pisownię.

Tic Tac Toe

Dzieciaki uwielbiają rozgrywki. Dlatego często korzystam z gry Tic Tac Toe w wersji online.

Zabawę tą można przenieść na własną tablicę wyświetlaną podczas zajęć, ale wersja na tej stronie internetowej jest bardzo dobrze dopracowana.

Zabawa w ruchu

Ruch jest bardzo ważny w edukacji. W mojej szkole, podczas lekcji, nie może go zabraknąć. Zaspokajanie potrzeby ruchu u dzieci to jedno z głównych założeń szkoły Speaky Frog®.

Zobacz jak to proste zadanie może wprowadzić ruch na lekcję.

Rebusy online

Na YouTube znajdziesz sporo zgadywanek tematycznych. Polecam skorzystać z jednej z nich. Mogą być nie lada zaskoczeniem i fajną zabawą podczas nauki.

Praca offline online

Podczas moich zajęć nie może zabraknąć pracy offline. Wysyłam własne materiały, by uczeń mógł oderwać wzrok od monitora i mógł wykonać pracę własnoręcznie, ćwicząc pisanie. To dla mnie bardzo ważne, by zachęcać uczniów do pracy offline.

Angielski online i kurs angielskiego online

Angielski online znacznie różni się od nauki stacjonarnej. Dobry kurs angielskiego dla dzieci będzie angażujący i pozwalający dziecku rozwijać się, a nie jedynie odwzorowywać pracę sztucznej inteligencji. Pobudzanie do działania oraz mierzenie się z trudnościami kształtowania własnych wypowiedzi to znak, że wybrał(a/e)ś dobry kurs angielskiego dla dzieci.

Angielski dla dzieci

Dzieci uczą się w inny sposób niż dorośli. Jak uczyć angielskiego dzieci? Z humorem, pozytywnym podejściem, kreatywnie oraz w sposób zorganizowany. Pod tymi względami nauka angielskiego online nie różni się od stacjonarnych zajęć. Taka jest właśnie szkoła językowa dla dzieci Speaky Frog®. Zapraszam Cię na Instagram, by zobaczyć, jak uczą się nasi uczniowie na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.