...
Przejdź do treści

SUMMER MINI LESSONS – czyli małymi krokami do celu

Czym jest METODA MAŁYCH KROKÓW

Metoda małych kroków jest jedną z bardziej uniwersalnych metod w nauczaniu osób z dysleksją. Polega ona na dzieleniu dużych celów na mniejsze, łatwiejsze do osiągnięcia etapy. Jest to strategia, która pomaga skupić się na jednym zadaniu, prowadząc do stopniowego postępu. Działając krok po kroku, osiągniesz większą skuteczność i zwiększysz szansę na sukces.

Dlaczego METODA MAŁYCH KROKÓW w nauczaniu jest wskazana dla osób z dysleksją

Duże kroki wymagają dużej odwagi i umiejętności. Duże kroki wymagają dużych poświęceń i kosztów. Duży krok to ryzyko porażki na większą skalę.

Podejmowanie małych wyzwań redukuje frustrację i przytłoczenie, które mogą towarzyszyć procesowi nauki. Praca małymi krokami umożliwia zobaczenie swoich sukcesów, każde osiągnięcie jest widoczne, co daje powody do dumy. Wszystko to wspiera efektywny proces uczenia się i rozwoju dziecka z dysleksją. Metoda małych kroków dla osób z dysleksją jest kluczową w nauce nowych słówek.

SUMMER MINI LESSONS

W czasie wakacji chcę, by moi uczniowie oraz czytelnicy bawili się językiem angielskim. Co tydzień podaję 3 słówka. Trzy. Nie więcej. Uważam, że to najlepsza liczba dla osób zapracowanych lub mających problemy z zapamiętywaniem nowych rzeczy.

Najszybciej zapamiętujemy to co jest na początku i na końcu listy. Na początku działa efekt pierwszeństwa, a na końcu – świeżości. Pozostaje kwestia jednego słowa, które jako to wyjątkowe – nie da się nie zapamiętać. Poza ty, są wakacje, a w wakacje wszystkim należy się relaks.

Działając krok po kroku, osiągamy większą skuteczność. Trzy słowa na tydzień w czasie wakacji dają nam całkiem długą listę wakacyjnych słówek zapamiętanych właściwie bez wysiłku. Warto do tego dodać powtarzanie słówek na Instagramie w relacjach i rolkach.

Osoby, które zapisały się do NEWSLETTERA otrzymują materiały dodatkowe oraz cotygodniowe lekcje z nowymi słówkami oraz mini ćwiczeniami. Założeniem jest stymulowanie mózgu do pracy, zapamiętywanie nowych słówek bez wysiłku – w ramach przyjemności i samodoskonalenia.

Korzyści płynące z systematycznej nauki małymi krokami

  1. Małe sukcesy budują motywację, a ta jest bardzo ważna podczas nauki. Małe sukcesy wpływają pozytywnie na chęć do dalszego uczenia się.
  2. Zwiększenie pewności siebie. Każdy mały postęp jest powodem do dumy i zadowolenia z siebie!
  3. Zmniejszenie frustracji: Nauka małymi krokami redukuje frustrację u dzieci z dysleksją, którzy często mogą czuć się przytłoczeni długą listą zadań lub materiałem do opanowania. Praca nad jednym małym krokiem sprawia, że sukces jest łatwiejszy do osiągnięcia.
  4. Poprawa koncentracji. Dzieci z dysleksją często mają trudności z utrzymaniem uwagi i koncentracją. Nauka małymi krokami pozwala im skupić się na jednym zadaniu, co ułatwia utrzymanie uwagi i lepsze przyswojenie materiału.
  5. Rozwój umiejętności planowania: Nauka małymi krokami rozwija umiejętność planowania u dzieci z dysleksją. Każdy krok jest jakby etapem w ścieżce nauki, a dzieci uczą się stopniowo rozkładać zadania na mniejsze, bardziej osiągalne części. Jest to niezwykle cenne zarówno w nauce, jak i w codziennym życiu.

Nauka osób z dysleksją poprzez obrazy

W wakacyjnym kursie otrzymujecie słówka w formie obrazków! Dlaczego?

Nauka osób z dysleksją poprzez obrazy umożliwia lepsze zrozumienie i zapamiętanie informacji. Obrazy mogą pomóc w wizualizacji i konkretyzacji abstrakcyjnych pojęć. Dodatkowo, wykorzystanie grafik, rysunków, diagramów i innych wizualizacji może pomóc w budowaniu powiązań i skojarzeń, co wspomaga zapamiętanie i przypomnienie sobie informacji w przyszłości.

Poniżej znajdują się pomoce do pobrania

  1. Plansza do kolekcji wakacyjnych słówek
  2. Moodboard wakacyjny do uzupełniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.