...
Przejdź do treści

MORZE POMYSŁÓW 2023

Morze pomysłów 2023 – najlepsza konferencja metodyczna

MORZE POMYSŁÓW 2023 – to najlepsza konferencja metodyczna, na którą czekałam całą pandemię. Lubię się uczyć, zawsze lubiłam. Nie wyobrażam sobie zatrzymać się w jednym miejscu i nie sprawdzać co proponuje mi świat. Przecież on jest taki ciekawy, wypełniony po brzegi ciekawymi kobietami, innowacyjnymi, odważnymi i barwnymi jak ptaki. Wszystkie one są nauczycielkami! Przypadek?

Kiedy słyszę Morze Pomysłów lub kiedy mijam twórczynię tej konferencji – Monikę – na spacerze z psem, nawet kiedy mnie nie widzi, przypominam sobie wszystkie konferencje, które zorganizowała ta kobieta i jestem pod ogromnym wrażeniem jej odwagi i przedsiębiorczości. To pierwsza z kobiet, z której warto brać przykład. Pomimo, że z Moniką Hołodowską-Unaldi mijamy się i znamy, zdjęcia do tej pory nie zrobiłyśmy. Obiecałam sobie, że zmienię to przy najbliższej okazji.

W pięknych, przywodzących na myśl fale morze wnętrzach hotelu Marriott w Sopocie, odbyła się po raz piąty konferencja Morze Pomysłów. Uśmiechnięte buzie, pozytywna energia, poczucie wspólnoty i zawsze przyjazny uśmiech prowadzącej Moniki. Jeśli jesteś nauczycielem, po prostu musisz tu być.

Konferencja Morze pomysłów w hotelu
W takim klimacie relaksu łatwo się odnaleźć. Piękne, relaksujące otoczenie sprzyja uczeniu się

Oto perełki, które spotkałam podczas konferencji metodycznej Morze pomysłów 2023

Ewa Drobek – kobieta, która dodaje skrzydeł

Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie  Ewa Drobek, której przemówienie zarówno rozśmieszało, co łapało za serce. Upartość, pracowitość i zawziętość tej kobiety dodała mi takich skrzydeł, że postanowiłam odkurzyć projekt dla moich uczniów, który przeleżał w mojej głowie 6 lat. Tak, zrobię to! A przynajmniej podejmę próbę! Przypomniałam sobie, dlaczego wykonuję właśnie ten zawód i dlaczego chcę pomagać dzieciom, szczególnie z dysleksją, w uczeniu się języka obcego.

Olga Woj – bierze mózg na warsztat

Przemówienie Olgi Woj z Mózg na warsztat, było dla mnie orzeźwiające, pełne przydatnej wiedzy, którą z pewnością wykorzystam na zajęciach w mojej szkole. Olga świetnie zna się na kreatywności. Opowiadała czym ona jest, jak ją oceniać oraz jak ją pobudzić i trenować.

Material Girls – niezwykły metodyczny team

Dziewczyny z Material girls podarowały nam narzędzia do rozmów z uczniami o emocjach, co uważam za bardzo przydatne i potrzebne w dzisiejszych czasach. 

Paulina Dolęga – bratnia dusza znająca moc rymowania w nauczaniu

Natomiast Paulina Dolęga rymem skradła moje serce. To co zawsze czułam, ona ubrała w słowa. Retrieval practice będą dzięki niej jeszcze bardziej angażujące, A na moich lekcjach będzie jeszcze więcej rymowania. Jeśli chcecie poznać moje rymowanki, zapraszam do działu RYMOWANKI.

Marta Rokicka – przedstawicielka dobrej książki w języku angielskim

Spotkałam również Martę Rokicką, z którą znamy się już kilka lat. Marta jest przedstawicielem wydawnictwa Usborne i to właśnie dzięki niej odkryłam ciekawe pozycje książkowe do wykorzystania w klasie. Po prostu rzucasz Marcie temat, a ona wyciąga z rękawa pozycje na dany temat. Do swojej szkoły zabrałam książeczkę z naklejkami o Szekspirze i jego sztukach, a Marta “sprzedała” mi świetny patent na jej wykorzystanie w klasie! Ale o tym w kolejnym poście 🙂

Wracając do domu z Sopotu, po całym dniu wytężonego słuchania i uczenia się, jestem pewna, że nie był to dzień zmarnowany. Uwielbiam moją pracę, bo zawsze chciałam zostać nauczycielem i choć zdarzają się chwile zwątpienia, to wiem, że jestem we właściwym miejscu. Wciąż lubię i pragnę się uczyć, jest przecież tak wiele do odkrycia i cieszę się, że są osoby, które swoją wiedzą chcą się dzielić, bo ja zawsze jestem chętna, by posłuchać kobiet, które mówią mądrze i z pasją.

A o moim zamiłowaniu do nauczania, świadczy choćby mój samochód, zawsze wypchany rzeczami do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.