...
Przejdź do treści

Nauka “bez prądu” może być angażująca i rozwijająca.

W czasach, w których wszystko musi być podpięte do prądu by z tego skorzystać, ja idę pod prąd. Proponuję swoim uczniom, szczególnie tym młodszym, odłożenie wszelkich urządzeń elektronicznych i nawiązań do nich, pomagając im skupić się na przerabianym temacie.

Co prawda trudno jest zaproponować dzieciom coś bardziej kolorowego, atrakcyjnego i pobudzającego niż gry na tablecie czy x-boksie, ale warto próbować. Nauka w szkole Speaky Frog przebiega w sposób angażujący wszystkie zmysły i przede wszystkim w ruchu. Zaspakajając naturalne potrzeby dzieci, wyniki takiej nauki, są zaskakujące. Dzieci chętniej wchodzą w interakcje, są aktywne, chętne do formułowania własnych zdań i przede wszystkim nie wstydzą się głośno wymawiać poznanych słówek, a nawet podejmować własnych próby formułowania zdań.

Ćwiczenie odwagi izachęcanie do pracy to priorytet w czasie zajęć w szkole Speaky Frog. Budowanie tych umiejętności to dmuchanie w skrzydła dzieci i dbanie o ich poczucie własnej wartości. To, czego dzieci nauczą się na lekcjach, ma się im przydać w życiu, więc nie mogą się bać mówićgłośno.

Oprócz zajęć, które prowadzi szkoła Speaky Frog, prowadzę również mini działalność wydawniczą. Sprawia mi ogromną przyjemność wymyślanie i wprowadzanie w życie przeróżnych zabaw i zadań, które następnie spisuję, tworzę e-booki i umieszczam do pobrania.

Zabawy kubeczkowe to prawdziwy hit w trakcie zajęć grupowych. Jedyne co potrzebujesz do zabawy to kubeczki. Nie potrzeba do nich wierszyków, muzyki czy innych przedmiotów. Dzieci wprost uwielbiają te wyzwania, a przy tym bardzo szybko uczą się nowych słówek i zdań. Pomysły te wykorzystuję w grupach przedszkolnych oraz na zajęciach indywidualnych z młodszymi dziećmi.

LINK do Zabaw kubeczkowych

Sounds on the move to propozycja dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem w języku angielskim. Ta pozycja została zaprojektowana również z myślą o dzieciach z dysleksją. Kolory, estetyka oraz zadania pomyślane są w taki sposób, by ułatwić i przyspieszyć naukę czytania, a co za tym idzie, pomóc rozkodować język, który jak wiadomo, jest dość trudny do przemiany z języka pisanego do mówionego. Część pierwsza zawiera 6 dźwięków, a do każdego z nich przyporządkowane są karty z czterema specjalnie wyselekcjonowanymi wyrazami, czytanka oraz dwie gry. Do wykorzystania w klasach 1, 2, 3, 4 na zajęciach grupowych i indywidualnych.

Link do Sounds on the move

Dostępny jest cały zestaw lub pojedyncze dźwięki

Gramatyka w ruchu A / AN to propozycja dla dzieci w klasie 4 SP, które zaczynają zmagać się z zagadnieniami gramatycznymi na zajęciach języka angielskiego. W tej książeczce znajdziesz praktyczne wytłumaczenie stosowania przedimków oraz zabawy, w takcie których dzieci uczą się i ćwiczą. Zajęcia z tego e-booka odpowiednie są dla dzieci z dysleksją oraz mutyzmem wybiórczym.

Link do Gramatyki w ruchu

Powyższe propozycje stanowią pomoc w nauce języka angielskiego. Mogą z nich korzystać zarówno rodzice, którzy chcą dobrze się bawić w czasie nauki z dzieckiem, jak i nauczyciele, do wykorzystania w klasie..

Życzę Ci aby Twoje dziecko w roku szkolnym 2022/23 wychodziło z zajęć języka angielskiego zdyszane, spocone i z głową pełną nowych słówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.