...
Przejdź do treści

Rymowanka dla dzieci do nauki angielskiego

Rymowanka dla dzieci do nauki angielskiego o żabie

W prowadzeniu lekcji każdą grupą wiekową pomaga rymowanka dla dzieci do nauki angielskiego. Zajęcia z maluszkami w wieku 3, 4 czy 5 lat to czysta przyjemność. Choć jest to grupa wymagająca, bo dzieci w tym wieku potrafią wyłapać naprawdę wiele różnic i zwracają uwagę na szczegóły, to są bardzo chętne do współpracy. Lubią się też bawić, biegać i aktywnie uczestniczyć w lekcjach. Dlatego też w czasie przygotowywania lekcji biorę te wszystkie elementy pod uwagę.

Lubię kiedy lekcja zamyka się w jedną całość, gdy elementy danego tematu, jak w tym przypadku, “ugryzione” zostają z różnej strony, a przy okazji wzbudzają emocje. To właśnie dzięki nim dzieci zapamiętują szybciej i efektywniej.

Rymowanka dla dzieci do nauki angielskiego o żabie

Wierszyk jest krótki i prosty. W sam raz na zajęcia z małymi trzy- i czteroletnimi dziećmi.

Papierowa żaba – praca plastyczna

Uczniowie wykonali swoje żabki. Przydadzą się im w późniejszych zabawach. Dzieci sześcioletnie wykonały żabki całkowicie samodzielnie. Dla młodszej grupy żabki czekały już wycięte.

Oto efekty. Radość niesamowita. Jestem wielkim zwolennikiem papierowych zabawek, gdyż usprawniają ręce nie tylko w czasie tworzenia, ale również podczas zabawy. Poza tym dzieci widzą jak ze zwykłego kawałka papieru można stworzyć ruchomą zabawkę, co buduje wyobraźnię.

Ćwiczenie mówienia – drilling

Przyszła pora na zabawę. Każda żabka odpowiada “No, I don’t”, a wiadomo: pytamy o jedzenie i to co chcą małe żabki zjeść. Każda żabka lubi muchy. Kto wylosuje muchę musi zmykać, aby żabka, która zadaje pytania jej nie zjadła. Śmiechu i ruchu było po uszy.

Czas na pożegnanie. Tym razem żegnają się żabki 🙂

Lekcja pochodzi z autorskiego programu nauczaniu stworzonego przez szkołę Speaky Frog.

Wierszyki i pomysły stanowią własność intelektualną i należą do szkoły Speaky Frog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.