...
Przejdź do treści

Stary Rok – Nowy Rok

Rok 2018 był rokiem dla mnie wywrotowym. Głównie za sprawą pracy, która jest moją pasją, choć niektórzy mówią, że to sakramencko niezdrowe. Niestety, nie potrafię oddzielić jednego od drugiego, na szczęście, lub jego brak. Ale powiem Wam jedno, codziennie cieszę się, że idę do pracy! I to uważam za ogromny sukces roku 2018. Kiedy poprzednia praca zaczęła powodować u mnie bóle włosów, postanowiłam ją zmienić. Warunki pracy, które oferowała mi korpo-firma były nie do zniesienia, choć z początku wydawały się atrakcyjne. Dlatego postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Sięgnęłam gwiazd. Sięgnęłam po własne marzenia.

Nauczycielem jestem ponad dziesięć lat. Za mną ukończone studia, zbieranie doświadczenia oraz jednoczesne bycie matką trójki dzieci. Nie jest łatwo. Nigdy nie było, chociaż niektórzy ostrzegali, że nigdy nie będzie… jak zwykle nie słuchałam…

W kontekście ostatniego roku w szkolnictwie, moja buntownicza postawa nie wydaje się odosobniona. Co róż dochodzą mnie słuchy o kolejnych nauczycielskich coming outach pod tytułem “Mam dość!”. Kolejne koleżanki odchodzą z firmy, a na portalach społecznościowych roi się od nauczycieli szukających dla siebie nowego miejsca w świecie, po planowanym przebranżowieniu. Zastanawiam się, kto zostanie w pokoju nauczycielskim by uczyć nasze dzieci.

Patrząc bardziej optymistycznie – rok 2018 przyniósł cały wór niespodzianek, ciekawe spotkania, nowe możliwości,  ale i rozczarowania oraz przykre doświadczenia, które utwardziły mój charakter. Rok 2018 był kłębkiem różnych kolorów splecionej włóczki, więc nie mogę powiedzieć jednoznacznie czy jest ładny czy brzydki. Mam go za sobą, a przede mną z otwartymi ramionami czekają nowe możliwości pod tytułem “2019”.

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Wraz z Nowym Rokiem czas założyć nowy kalendarz i rozpocząć realizować nowe plany. Z jedną małą różnicą. W tym roku, swoimi celami pragnę uczynić rzeczy osiągalne, tak by za długo o nich nie myśleć i nie stracić zbyt wiele czasu na ich realizację. Działać! Nie pozwolić marzeniom się ulotnić, zapomnieć lub zmienić właściciela.

Życzę Wam realizacji planów. Życzę Wam radości, uśmiechu i zdrowia. Życzę Wam, byście z każdą podjętą decyzją, czuli, że to ta właściwa.

I wanna wish you your dreams come true. I wish you are happy, smile and healthy. I wish your decisions are always good in your opinion.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Happy New Year!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.