...
Przejdź do treści

Szkoła języka angielskiego dla dzieci – jak wybrać najlepszą?

Szkoła języka angielskiego dla dzieci – jak wybrać najlepszą?

Szkoła języka angielskiego

Każda szkoła języka angielskiego posiada ofertę skierowaną do konkretnego odbiorcy. W szkole Speaky Frog® ukłon robimy w stronę dzieci z dysleksją, mutyzmem wybiórczym oraz ADHD.

Jednak jak wybrać najlepszą szkołę dla swojego dziecka w swoim mieście?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły języka angielskiego?

Istnieje kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze szkoły językowej dla dzieci. Oprócz wykwalifikowanej kadry ważnych jest tych kilka czynników:

  • program nauczania – warto dopytać czy jest dostosowany do wieku i poziomu językowego dzieci. Program powinien obejmować różnorodne metody nauczania takie jak gry, zabawy, piosenki oraz projekty.
  • doświadczenie w nauczaniu dzieci – szkoły skierowane są do różnych grup klientów. Szkoła, w której uczą się głównie dorośli może nie być odpowiednia dla małych dzieci i młodzieży.
  • wielkość grup – zwróć uwagę na liczebność w grupach. Mniejsza ilość osób w sali pozwala na większą indywidualność oraz poświęcenie więcej uwagi dla każdego ucznia
  • opinie i referencje – popytaj innych rodziców i znajomych o ich doświadczenia. To istotne, co sądzą inni rodzice, jednak pamiętaj, by nie opierać się na jednaj opinii. W tym wypadku “big picture” jest bardzo ważny!
  • lokalizacja i godziny zajęć – dogodna lokalizacja i oferta godzinowa to istotny czynnik przy dojazdach przez cały rok. Dzieci uczęszczają na zajęcia od września do czerwca, w czasie kiedy uczęszczają do szkoły, a rodzice intensywnie pracują. Sprawdź, czy dziecko będzie miało szansę dojść samodzielnie na zajęcia. Zestresowany, zziajany i spóźniony uczeń niewiele wyciągnie z lekcji.
  • koszty – oprócz opłaty za sam kurs szkoły pobierają dodatkowe opłaty takie jak: wpisowe, podręczniki (czasem dwa razy w roku), dostęp do dedykowanych aplikacji, płyty z nagraniami z zajęć.
  • dodatkowe możliwości – zwróć uwagę jakie możliwości daje szkoła: konkursy, okazjonalne warsztaty, wspólne wyjścia.
  • środowisko i atmosfera – przyjazne i motywujące środowisko może wpływać na efektywność nauki, a w przypadku dzieci jest to istotny czynnik

Angielski dla dzieci

Nauka języka angielskiego dzieci wymaga wyjątkowego podejścia, niezależnie które poziomy angielskiego mamy na myśli.

Podczas zajęć z dziećmi ważne jest nie tylko przekazywanie kolejnych słówek, ale sposoby ich przekazywania oraz pokazanie korzyści płynących ze znajomości języka obcego.

Kursy angielskiego dla dzieci

W czasie trwania kursu nauczyciel powinien okazać uczniom nie tylko zrozumienie i empatię, lecz również umiejętnie utrzymać dyscyplinę w grupie.

Angielski dla dzieci to głównie zabawa, dlatego nauczyciel prowadzący zajęcia powinien umieć się bawić. Kursy języka angielskiego dla dzieci nie powinna być przykrym obowiązkiem, lecz wspaniałą przygodą, w której dzieci biorą udział z przyjemnością.

Zobacz jak wygląda szkoła Speaky Frog® na Instagram oraz stronie internetowej. Znajdziesz tam informacje na temat naszych zajęć z dziećmi.

Zapraszam również do poczytania artykułów na blogu Speaky Frog Magazine, aby zobaczyć jak bawimy się z dziećmi podczas zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.