...
Przejdź do treści

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Weekend to świetny czas by eksplorować ciekawe miejsca. Wcale nie trzeba wyjeżdżać w nieznane. Wystarczy wychylić się delikatnie poza własne mury.

W weekendy często staram się gdzieś “wyjść” z dziećmi. Z racji, że szczególnie jest mi bliski teatr, staramy się być w nim często. Wyjątkowy jest Teatr Szekspirowski w Gdańsku, który wydaje się być szczególnie otwarty na dzieci i młodzież. Tym razem wzięliśmy udział w warsztatach na temat tworzenia plakatu teatralnego. Zajęcia nie odbywały się w jednym miejscu, lecz połączone były ze zwiedzaniem teatru.

W dolnych pomieszczeniach teatru

W miejscu tym szczególny nacisk kładziony jest na grę świateł i rozchodzenie się dźwięku, pewnie dlatego przebywanie tam jest tak relaksujące. Materiałem, który otula ściany i jest jednocześnie materiałem budulcowym niektórych z nich, jest drewno.

W poczekalni
Przesmyki, wąskie schody, gra świateł wprowadzają niesamowity klimat.
Na scenie, w głównej sali, która została zbudowana na wzór elżbietańskiej sceny szekspirowskiej.
Zachwycił mnie ten sufit. Niby plątanina i nieład, a w rzeczywistości skrupulatnie zaplanowany schemat.

W czasie warsztatów, zwiedziliśmy teatr. Dzieciaki odwiedziły przebieralnię i charakteryzatornię. Wykonaliśmy wspólnie plakat, według wskazówek prowadzącej.

Na scenie
Tworzymy plakat

Warto odwiedzić Teatr Szekspirowski i poświęcić choć jedną wizytę na samo zwiedzanie. Wszelkie informacje możecie znaleźć na stronie teatru . 

Cena biletu na zwiedzanie teatru to około 10 zł.

Teatr mieści się blisko ulicy Długiej, więc spacer starówką z przerwą na gorącą czekoladę pewnie ucieszy każdego!

Warsztaty teatralne w Szekspirowskim ruszają od września! Koniecznie zaznaczcie sobie w kalendarzach, aby wziąć udział choć w jednych z nich. To świetna alternatywa na spędzenie zimowego, niedzielnego popołudnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.