...
Przejdź do treści

Zabawy w dużych grupach na lekcji angielskiego

Zabawy w dużych grupach na lekcji angielskiego

Zabawy kubeczkami w dużych grupach na lekcji angielskiego?! Czy w ogóle zabawa w dużych grupach jest możliwa? Oj, tak! Ja na szczęście temat pogody uważam za zamknięty! Poświęciłam mu kilka lekcji i na tym koniec! Basta! Psikanie wodą, ciągłe śmiechy, bieganie, wykrzykiwanie słówek! Ile jest w stanie znieść nauczyciel???

Niestety… dzieci tak pokochały zabawy o pogodzie, że same domagają się powtórki na kolejnych zajęciach. I dobrze! Przecież właśnie o to chodziło! Temat miał zapaść im w pamięć. Moim celem było zaszczepić uczniom myślenie o zajęciach po ich ukończeniu i przed ich kolejnym zaczęciem. To sama radość, kiedy przychodzą do ciebie uczniowie i z radością domagają się konkretnych powtórek z ostatniej lekcji. Moje pomysły, gry i zabawy pochodzą z mojego autorskiego programu nauczania.

To główny gadżet do pracy z dziećmi. Właściwie nie siadamy do stołów, nie rozwiązujemy zadań. Całe zajęcia odbywają się w ruchu, poprzez zabawę i z dużą dawką angielskiego.

Pracuję w przedszkolu w dużych grupach i nie napiszę, że jest to łatwizna, bo nie jest. Zmobilizowanie do mówienia, ćwiczenie poprawnej wymowy oraz nauka samych słówek grupy liczącej ponad dwadzieścioro dzieci, jest nie lada wyzwaniem. Wiem, z czym borykają się nauczyciele, którzy mają do czynienia z tak dużymi grupami dlatego polecam mój e-book z zabawami kubeczkowymi. Tak! Jest to autopromocja, ale dlatego, że zawarłam w nim zabawy, które sprawdziły się na moich zajęciach, i uważam je za najlepsze zabawy “bez prądu”!

“Po łapkach” – czas zabawy w dużych grupach

Dzieci siedzą w kole, a przed nimi leżą karty z pogodą. Na kartach stoją kubeczki. Osoba, która jest w środku ma w rękach łapkę na muchy. Nauczyciel mówi nazwę pogody, a uczeń z łapką musi jak najszybciej w nią klepnąć. Uczeń, przed którym leży właśnie taki obrazek, jak najszybciej podnosi kubeczek. Kiedy uczeń powtórzy już wszystkie ucznia, może zastąpić go inne dziecko.

Zabawy tradycyjne

Moje przedszkolaki mówią już pełnymi zdaniami. Możecie zobaczyć czasem filmiki na IG lub FB. Generalnie nie mam za dużo czasu aby nagrywać, ponieważ pracuję, a kiedy pracuję skupiam się na dzieciach, a nie telefonie. Na szczęście nauczyłam się pstrykać zdjęcia, kiedy dzieci nie widzą 🙂

Na tej lekcji wprowadziłam słowo “today” oraz “and”. Celem moim było usłyszeć od dzieci pełne zdanie brzmiące na przykład tak:

It’s windy and stormy today.

W wykonaniu 5-latków takie zdanie to naprawdę duży sukces!

Więcej gier i zabaw “bez prądu” znajdziecie w moim e-booku. W chwili obecnej dostępna jest tylko część 1, ale w przygotowaniu jest już część 2. Na wakacje 2023 przygotowuję publikację pełnego programu nauczania w przedszkolach i grupach młodszych.

Jeśli chcesz być na bierząco ze Speaky Frog, zapisz się do newslettera. Przy zapisaniu się otrzymasz darmowego e-booka z HAVE GOT dla starszych klas i uczniów z dysleksją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.